Skontaktuj się z nami
Miao

Numer telefonu : +86-15652299852

WhatsApp : +8615652299852

Jak sprawdzić i wymienić filtr powietrza w samochodzie?

May 19, 2022

Sprawdzenie i wymiana samochodowego filtra powietrza nie jest szczególnie skomplikowana.Dla tych, którzy mają czas i umiejętności praktyczne, możesz samodzielnie wymienić filtr powietrza w swoim samochodzie.Głównie przez następujące kroki.


1. Najpierw otwórz pokrywę komory silnika i potwierdź położenie filtra powietrza.Generalnie włącznik maski jest włączony w aucie, a następnie maska ​​jest otwierana i zwieńczona rozpórką.

 

2. Po drugie, określ lokalizację filtra powietrza.Filtr powietrza zwykle znajduje się w komorze silnika.Jedna strona jest połączona z rurą wlotu powietrza, a druga końcówka jest podłączona do silnika.Widać kwadratową plastikową czarną skrzynkę, a wewnątrz zainstalowany jest element filtra powietrza.

 

3. Generalnie plastikowe pudełko z filtrem powietrza jest mocowane za pomocą klipsów.Wystarczy podnieść dwa metalowe klipsy do góry i podnieść górną pokrywę całego filtra powietrza.Pojawią się również modele, w których do mocowania filtra powietrza będą używane śruby.W tym momencie musisz wybrać odpowiedni śrubokręt, aby odkręcić śruby na obudowie filtra powietrza.Następnie możesz zobaczyć filtr powietrza w środku, wyjmij filtr powietrza ręcznie.

 

4. Po wyjęciu wkładu filtra powietrza sprawdź, czy nie ma dużo kurzu.Możesz delikatnie postukać w czoło wkładu filtrującego lub użyć sprężonego powietrza do oczyszczenia wkładu filtrującego z kurzu od wewnątrz na zewnątrz.Nie spłukiwać wodą z kranu.Jeśli sprawdzisz, że filtr powietrza stał się czarny i zatkany, musisz go wymienić na nowy.

 

5. Przed zainstalowaniem nowego filtra powietrza należy dokładnie wyczyścić spód obudowy filtra powietrza i usunąć kurz znajdujący się pod filtrem powietrza.

 

6. Po oczyszczeniu obudowy filtra powietrza zainstaluj nowy filtr powietrza.Po utrwaleniu instalacji zamocuj pokrywę skrzynki filtra powietrza i zamontuj klipsy tak, jak mają, aby upewnić się, że zainstalowana skrzynka filtra powietrza jest szczelnie zamknięta.

 

7. Po zakończeniu instalacji wypróbuj silnik, a po upewnieniu się, że instalacja przebiega prawidłowo, odłóż pokrywę silnika.