Skontaktuj się z nami
Miao

Numer telefonu : +86-15652299852

WhatsApp : +8615652299852

Filtry samochodowe dzielą się głównie na cztery kategorie

May 19, 2022

1. Funkcja filtra powietrza.
Aby silnik działał prawidłowo, musi zostać zassana duża ilość czystego powietrza. Wdychanie szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu (kurz, koloid, tlenek glinu, tlenek żelaza itp.) spowoduje zwiększenie liczby elementów cylindra i tłoka obciążenie i nadmierne zużycie nastąpi, a nawet olej silnikowy zostanie zmieszany z olejem silnikowym, powodując większe zużycie., co skutkuje pogorszeniem osiągów silnika i skróceniem żywotności.Jednocześnie filtr powietrza posiada również funkcję redukcji hałasu.Aby uzyskać najlepszy efekt użytkowania, filtr powietrza należy zazwyczaj wymieniać co 10 000 kilometrów.


2. Rola filtra klimatyzatora.
Służy do filtrowania powietrza w kabinie samochodu oraz cyrkulacji powietrza wewnątrz i na zewnątrz samochodu.Usuń kurz, zanieczyszczenia, zapach dymu, pyłki itp. z powietrza w samochodzie lub do powietrza w samochodzie, aby zapewnić zdrowie pasażerom.Jednocześnie filtr klimatyzacji ma również za zadanie zmniejszać zaparowanie przedniej szyby.Aby osiągnąć najlepszy efekt, filtr klimatyzatora należy wymieniać co 10 000 kilometrów.
Nieporozumienie: Większość ludzi myśli, że element filtrujący działa tylko wtedy, gdy klimatyzator jest włączony latem;w rzeczywistości służy do filtrowania powietrza wchodzącego do samochodu przez cały rok.Aby chronić swoje zdrowie, nie ignoruj ​​skuteczności tego małego filtra!


3. Filtr oleju.
Jako element silnika spalinowego pełni bardzo ważną rolę w układzie smarowania.Może odfiltrować zanieczyszczenia, takie jak zanieczyszczenia metalowe, cząstki węgla i koloidy, które są stopniowo wytwarzane przez olej silnikowy wytwarzany podczas procesu spalania i mieszany z olejem.Zanieczyszczenia te przyspieszą zużycie ruchomych części i łatwo spowodują zablokowanie obiegu oleju smarującego.Filtr oleju zapewnia normalną pracę silnika spalinowego, znacznie poprawia żywotność silnika spalinowego, a także przedłuża żywotność innych elementów.


4. Filtr paliwa.
(filtr benzyny/komora benzyny/komora oleju napędowego) funkcja
Funkcją filtra paliwa jest filtrowanie paliwa (benzyny, oleju napędowego) wymaganego do spalania silnika, zapobieganie przedostawaniu się ciał obcych, takich jak kurz, proszek metalowy, woda i materia organiczna do silnika oraz zapobieganie zużyciu i powodując zablokowanie układu zasilania paliwem.